Słońce i jego energia. Jak ja wykorzystać?

owoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych

Słońce i jego energia. Jak ja wykorzystać? elektrownie słoneczne gniezno

Dla porównania potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni

Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój: Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 380 MW mocy paneli słonecznych). Dla porównania, potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni to około 38 000 MW.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Kilka ciekawostek na temat paneli słonecznych



W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad tym, czy opłaca się korzystanie z paneli słonecznych i czy fotowoltaika jest rzeczywiście tak świetnym sposobem produkowania energii, jak jest ona przedstawiana w dzisiejszych czasach chociażby w mediach. Jak pokazują liczne opracowania i badania rzeczywiście tak jest! Fotowoltaika dla gospodarstwa jednorodzinnego to świetny sposób na inwestycję kapitału, który da bardzo szybki wzrost. W dodatku bardzo dużo gmin lub powiatów prowadzi programy, których zadaniem jest dopłacanie do paneli słonecznych. Jeśli uda się taki program zdobyć i do niego przystąpić to inwestycja w panele słoneczne staje się jeszcze bardziej opłacalna. Warto mieć to na uwadze!



Panele słoneczne i ich samodzielna instalacja


Czy panele słoneczne można zainstalować we własnym zakresie, czy jest to w ogóle możliwe? Jeśli tak, to jak to zrobić i jakie kroki należy ku temu podjąć? Odpowiedź na to pytanie jest jasna ? panele słoneczne można bez problemu zakupić samemu i nie trzeba czekać na przykład na wsparcie lokalnych władz i dopłaty. Samodzielny montaż będzie jednak mocno problematyczny. Wszystko za sprawą z jednej strony zaawansowanej technologii, a z drugiej odpowiednich sprzętów, pozwoleń i certyfikatów. Nie jest tak, że jest to czynność bezproblemowa, niewymagająca doświadczenia i wiedzy. Zdecydowanie najlepiej zaufać jest specjalistom, których fachowa pomoc nie ograniczy się jedynie do samego montażu, ale również na konfiguracji i udzieleniu wielu cennych w przyszłości porad.